فارسیEnglishفرانسه

حضور دانش آموزان در بوستان نهج البلاغه تهران (12 آذرماه 1397)

به علت اعزام دانش آموزان به اردو (بوستان نهج البلاغه) آموزشگاه در روز دوشنبه 12 آذر تعطیل است.

  

تماشای مسابقه فوتبال پرسپولیس و کاشیمای ژاپن (فینال جام باشگاه های آسیا)

برگزاری مراسم زیارت عاشورا به مناسبت اربعین حسینی

انتخابات شورای دانش آموزی

بازگشایی آموزشگاه در سال تحصیلی 98-97

عاشوراایام شهادت امام حسین(ع) بر پیروان راه حقیقت و عدالت و آزادگی تسلیت باد

تبریک نوروز سال 1397

 بوی جان می آید اینک از نفس های بهار
دستهای پر گل اند این شاخه ها ، بهر نثار
با پیام دلکش ” نوروزتان پیروز باد ”
با سرود تازه ” هر روزتان نوروز باد ”
شهر سرشار است از لبخند ، از گل ، از امید
تا جهان باقی است این آئین جهان افروز باد

 

 

دستان پرنوازش بهار ، طبیعت خفته را از خواب بیدار می سازد
و زمین و درخت رازهای رنگارنگ و عطرآگین خویش را نثار نگاه ما می کنند .

در سال جدید خورشیدی
سبزی ، شادی ، کامیابی ، بهره وری ، اثربخشی فعالیتها و بهروزیتان را از درگاه ایزد منان آرزومندیم

برگه های هدایت تحصیلی چه می گویند؟

بعد از چند هفته انتظار، بالاخره آموزش و پرورش برگه های هدایت تحصیلی را منتشر کرد؛ برگه هایی که قرار است دانش آموزان را راهنمایی کند تا بهترین مسیر را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. در همین رابطه با آقای محمدباقر محمدی، مشاور محترم دبیرستان دوره اول غیردولتی بینش گفت و گو کردیم و از او درباره برگه های هدایت تحصیلی پرسیدیم. وی در این مصاحبه گفت:
    روز پنجشنبه هفته گذشته، جلسه ای در اداره آموزش و پرورش دماوند برگزار شد که موضوع آن همین برگه های هدایت تحصیلی بود. در این جلسه به ما اعلام کردند که این برگه ها در قالب دو فرم در سایت همگام، بارگذاری شده و از این به بعد، مدارس به اطلاعات مربوط به آن دسترسی خواهند داشت. 
    او افزود: در یکی از این دو فرم که به عنوان فرم شماره 6 شناخته می شود ریز امتیازات هر دانش آموز بر اساس عملکرد تحصیلی او در طول دوره سه ساله و نظر مشاور، معلمان، اولیاء و شخص دانش آموز درج شده و در فرم دیگری که نام آن فرم شماره 7 است اولویت های معرفی شده از سوی آموزش و پرورش نوشته شده است. این اولویت ها از رده الف تا د، طبقه بندی شده اند و بسیاری از دانش آموزان به طور همزمان در چند رشته، اولویت الف را (که بالاترین اولویت است) به دست آورده اند.
    آقای محمدی به موضوع تفاوت میان برگه های هدایت تحصیلی در امسال و سال قبل اشاره کرد و گفت: در سال گذشته اعلام شده بود که دانش آموزان موظف اند رشته تحصیلی خود را بر اساس اولین اولویت اعلام شده در این برگه ها انتخاب کنند ولی در سال اخیر این روند بهتر شده است؛ به این معنا که اگر در برگه هدایت تحصیلی، چند رشته به عنوان اولویت الف معرفی شده باشند آنان می توانند یکی از این رشته ها را بر اساس تمایل خود انتخاب کنند.
    وی تأکید کرد: البته به نظر من دانش آموز برای این که بتواند تصمیم درست تری بگیرد باید به نمراتی که در درس های مربوط به هر رشته یه دست آورده و نظر مشاور و معلمان خود هم توجه کند تا بتواند مناسب ترین رشته را انتخاب کند.
    آقای محمدی اظهار کرد: در این برگه ها علاوه بر موضوع امتیاز هر دانش آموز به ظرفیت منطقه هم توجه شده است. بنابراین دبیرستان های دوره دوم، علاوه بر ملاحظه اولویت الف، به معدل دانش آموزان نیز توجه می کنند و با درنظر گرفتن ظرفیتی که دارند در یک رشته از دانش آموزانی ثبت نام می کنند که معدل آنان بهتر است.
    مشاور آموزشگاه در پایان گفت: در صورتی که اولیاء و دانش آموزان گرامی مایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره هدایت تحصیلی باشند می توانند به سامانه ht.medu.ir مراجعه کنند.

پایان ثبت نام در پایه هفتم

به اطلاع می رساند:
ظرفیت ثبت نام در پایه هفتم، تکمیل شده و آموزشگاه از پذیرش دانش آموز جدید در این پایه معذور است.